Gamisport Cup 2016
Tipy na vánoční dárky pro sportovce

gamisport.cz » Lyžování » Lyže » Lyže Sporten GANGSTER kid set Tyrolia SX 4.5 AC

Lyže Sporten GANGSTER kid set Tyrolia SX 4.5 AC

Dětské lyže Gangster – v novém designu s novým tvarováním pro lepší ovladatelnost a stabilitu. .. více

DOSTUPNOST ZBOŽÍ do 5 dnů

Cena vč. DPH2 890
Sporten
více značky Sporten

Dětské lyže Gangster – v novém designu s novým tvarováním pro lepší ovladatelnost a stabilitu.

konstrukce: 3D Shape - Profilované tvarování těla lyže. Podílí se na celkové torzní tuhosti sjezdových lyží a na zlepšené aerodynamice lyží sjezdových.

PolyFly - Speciální PU kompozit, plnící funkci jádra a tlumící vibrace.

Set - Tyrolia SX 4.5 AC

Jak vybrat vhodnou délku:

Pro začátečníky je vždy lepší vybrat si kratší variantu lyží a pro děti to platí dvojnásob. A i pokud mu budou časem poněkud kratší, není to na škodu. Naopak - dětské carvingové lyže mohou být klidně kratší, o to lépe zvládne vaše ratolest techniku. U dětí se obecně nevyplatí vybírat délku podle výšky postavy. Lepší je zohledňovat věk a tělesnou konstrukci dítěte. Doporučuje se začít na velmi krátkých lyžích, pokud dítě stavíte na lyže ve velmi útlém věku (čtyři nebo pět let), vyplatí se koupit nejkratší lyže, na které narazíte.

Děti kolem deseti let by měly mít lyže zhruba metrové, ale v této době můžete u už zdatnějších lyžařů brát ohled i na tělesnou výšku.

Lyže by ale neměly být delší než deset centimetrů pod výšku postavy. V jakémkoliv věku ale platí zásadní pravidlo - pokud dítě bude stát na lyžích poprvé nebo ještě neovládá techniku, vyplatí se začít na opravdu krátkých lyžích, i když se vám bude jejich délka zdát přehnaně krátká. Dlouhé lyže nutí dítě do smyku, což při dnešním všeobecném trendu carvingového lyžovaní není ani trochu dobře.

doba expedice: do 5 dnů

Doporučujeme také:

Čekáte na svou velikost? Napíšeme vám!